Regały półkowe

PRZEGLĄD REGAŁÓW PÓŁKOWYCH

Uniwersalne regały półkowe należą do najstarszych rodzajów regałów. Nazwa wynika z zastosowania półek jako urządzeń do przeładunku. Regały półkowe nadają się do przechowywania różnych ładunków z urządzeniami do załadunku lub bez.

- Modułowa konstrukcja regałów

Konstrukcja regałów półkowych wykonana jest z profili metalowych malowanych proszkowo lub elementów ocynkowanych. W zdecydowanej większości regały półkowe pozwalają na łączenie szeregowe. Stwarza to możliwość łączenia ich w niemal nieograniczone długie ciągi regałowe i ich eksploatację jako przestrzeni do przechowywania różnego rodzaju materiałów. Dzięki połączeniom szeregowym, regały zawsze można rozbudować o dodatkowe kolumny, jak i szybko zdemontować tylko część regałów, bez obawy o bezpieczeństwo pracy.

Dzięki konstrukcji modułowej regały półkowe można nie tylko łączyć poziomo, ale i pionowo tworząc pomost magazynowy, dzięki czemu uzyskujemy 2-,3- lub nawet 4-krotne pomnożenie powierzchni składowania.

- Ergonomia regałów półkowych

Nowoczesne regały półkowe zostały zaprojektowane bardzo ergonomicznie dzięki czemu istnieje możliwość ich efektywnego wykorzystania. Nie ma konieczności przymocowywania regału do ściany, jak i po zachowaniu stateczności regału nie ma konieczności kotwienia regału do posadzki. Pozwala to na bardzo szybką zmianę miejsca ustawienia regału i dowolną reorganizację Państwa sklepu, warsztatu czy magazynu.

Regały półkowe posiadają możliwość zamontowania wyposażenia dodatkowego dzięki czemu po ich zamontowaniu regały stają jeszcze bardziej przyjazne dla użytkownika. Do oferowanych elementów wyposażenia dodatkowego należą:

- przegrody półek
- ściany boczne i tylne wykonane z blachy pełnej lub siatki z drutu
- szuflady
- drzwi
- wieszaki na ubrania
- dodatkowe wzmocnienia pod półki, które umożliwiają zwiększenie nośności każdej półki przy niewielkim nakładzie pracy i kosztów
- uchwyty do mocowania regałów do ściany
- kotwy mocujące ramy do posadzki

Regały półkowe, od prostych rozwiązań, po skomplikowane systemy wielopoziomowe.