Regały przepływowe

PRZEGLĄD REGAŁÓW PRZEPŁYWOWYCH

PRZEGLĄD REGAŁÓW GRAWITACYJNYCH

Regały, w których przechowywane towary są wprowadzane z jednej strony i zabierane z drugiej. Bez specjalnego wysiłku inżynierii sterowania spełniona jest zasada „pierwsze weszło - pierwsze wyszło”. Regały przepływowe można stosować do wszystkich możliwych ładunków drobnicowych. Jeśli nie określono uprawnień do przechowywania towaru na sztuki, należy zastosować odpowiednie środki pomocnicze, takie jak pudła, palety itp. Operację można wykonać ręcznie lub przy użyciu odpowiednich urządzeń operacyjnych w pełni automatycznych.
Regały paletowe przepływowe zapewniają wysoki wskaźnik wykorzystania powierzchni składowania dzięki ograniczeniu dróg transportowych.

Regały paletowe przepływowe to:
- składowanie z wykorzystaniem bieżni wałkowych, po których palety przemieszczają się pod wpływem działania siły grawitacji z miejsca załadunku do miejsca odbioru znajdującego się na drugim końcu bieżni
- obsługa regału odbywa się niezależnie z dwóch stron regału – oszczędność czasu przy manipulacji paletami
zwiększenie bezpieczeństwa dzięki oddzieleniu strefy załadowczej od wyładowczej
-bieżnia, po której przesuwa się towar, zbudowana jest z ramy, w której zamontowane są wałki oraz elementy wspomagające tj. prowadnice wejściowe, wałki hamujące, wałki prowadzące oraz separator bezpieczeństwa

Konstrukcja regału przepływowego, bieżnia po której przesuwają się palety z ładunkiem posiada stałe nachylenie  - 4% w stosunku do poziomu w celu zapewnienia swobodnego przemieszczania się jednostek paletowych. Regały paletowe tego typu umożliwiają składowanie jednostek paletowych o masie od 200 do 1500 kg.